Inhoud

1. Muzikale opleiding
      1.1 Studies
      1.2 Master classes & zomerscholen
2. Wedstrijden & Prijzen
3. CD-Opnames
4. Concerten (selectie)
5. Lesgeven

1. Muzikale opleiding

1.1 Studies

1.1 Pre-conservatorium

1.1.1 Stedelijk Conservatorium Brugge

2004-2011      traverso bij Wilma Eekman
2005-2013      klavecimbel bij Jan Devlieger
2006-2011      orgel bij Ignace Michiels
2006-2011      ensemble bij Dimos de Beun & Wilma Eekman
2006-2013      schriftuur& contrapunt bij Octaaf van Geert & Mattijs Van Damme
2008-2010      met Patrick Beuckels
Ook notenleer, algemene muziek cultuur, muziekgeschiedenis, koor & zang

1.1.2 Conservatoria & Universiteit

Master in muziek: barok en klassieke fluit met ‘grote onderscheiding’

  • Conservatoire Royal de Bruxelles, 2015-2016
    Jan De Winne hoofddocent
  • Koninklijk Conservatorium Brussel, 2014-2015
    Barthold Kuijken & Frank Theuns hoofddocenten

Master in muziek: klavecimbel met ‘grote onderscheiding’

  • Conservatoire Royal de Bruxelles, 2015-2017
    Frédérick Haas hoofddocent
  • Erasmus programma
    Koninklijk Conservatorium Den Haag, 2016-2017
    Fabio Bonizzoni, Patrick Ayrton hoofddocenten
  • Basso Continuo (bachelor)
    Lemmensinstituut Leuven, 2013-2014
    Kris Verhelst hoofddocent
  • Jeune talent programma and bachelor klavecimbel
    Conservatoire Royal de Bruxelles, 2010-2015
    Frédérick Haas hoofddocent

Bachelor in de kunsten, muziek – traverso met ‘grote onderscheiding’

  • Koninklijk Conservatorium Brussel, 2011-2014
    Barthold Kuijken & Frank Theuns hoofddocenten
  • Jong talent programma traverso
    Koninklijk Conservatorium Brussel, 2010-2011
    Barthold Kuijken & Frank Theuns hoofddocenten

Master in maestro al Cembalo

  • Koninklijk Conservatorium Den Haag, sinds 2017-2018
    Fabio Bonizzoni, Patrick Ayrton hoofddocenten

Musicologie

  • Katholieke Universiteit Leuven, sinds 2011-2012
    David Burn, Pieter Bergé & Marc Delaere hoofddocenten

1.2 Master classes & Zomerscholen

  • Daniel Beilschmidt, Rudolf Lutz & Patrick Ayrton @klavecimbel, 21-24/9/2017 Leipzig (D), Improvisation festival Livfe
  • Manfredo Kraemer @klavecimbel, with Les Tambourins, 26-30/7/2017 Aledo (ES), Early Music Festival
  • Barbara Willi @klavecimbel, 22/3/2017 Den Haag (NL)
  • Pieter-Jan Belder @klavecimbel, 29/9/2016&26/1/2017 Den Haag (NL)
  • Ewald Demeyere, partimento @klavecimbel, 1,4 &8/3/2016 Brussel (B)
  • Karl Kaiser and Godfried von der Goltz, individuele resp orkestsessies @traverso & klavecimbel, 15-20/9/2015 Freiburg (D), Ensemble-Akademie, Freiburger Barockorchester
  • Menno van Delft @klavecimbel, 24-29/8/2015 Amsterdam (NL), Early Music Summer School
  • Frédérick Haas @klavecimbel, 17-23/7/2015 Lanvellec (F), Académie de Musique Ancienne de Lanvellec
  • Marten Root @traverso, 13&14/1/2015 Brussel (B)
  • Lorenzo Ghielmi @klavecimbel, 30/9/2014 Antwerpen (B)
  • Martin Erhardt, historical improvisation @klavecimbel & traverso, 5-7/3/2014 Leuven (B)
  • Kate Clark @renaissance fluit, 12&13/11/2014 Brussel (B)
  • Patrick Beuckels @traverso, several master classes in 2011-2014 Brugge (B)
  • Jan De Winne @traverso, several master classes in 2011-2014 Brussel (B)
  • Nicolas Achten @klavecimbel, orgel & blokfluit, 16-26.8.2011 Antwerpen (B), Jongerenopera Muziektheater Transparant
  • Frédérick Haas @klavecimbel, 4-9.7.2011 Namur (B): Séminaire international de musique ancienne de Wallonie,
  • Nicolas Achten @klavecimbel, orgel & blokfluit, 9-20.8.2010 Antwerpen (B) Jongerenopera Muziektheater Transparant
  • Frédérick Haas @klavecimbel & Jan De Winne @traverso, 11-17/7/2010 Namur (B) Séminaire international de musique ancienne de Wallonie
  • Menno Van Delft @klavecimbel, 30/1/2010 Mechelen (B)
  • Nicolas Achten @klavecimbel, 6-18.7.2009 Antwerpen (B), Jongerenopera Muziektheater Transparant

2. Wedstrijden & Prijzen

  • Halve finale op de 8e Internationale Telemann Wedstrijd @traverso, Magdeburg (D), 2015
  • Halve finale op de Internationale Wedstrijd Musica Antiqua @traverso, Brugge (B), 2014
  • Laureatenprijs van de directeur, Stedelijk Conservatorium Brugge @klavecimbel, 2014
  • Aanmoedigingsprijs van de sociaal-culturele raad van Brugge, 2012
  • Laureatenprijs Stedelijk Conservatorium Brugge (Rotary Club) @traverso, 2012
  • Eerste prijs op de belfius classics wedstrijd @traverso, Brussel (B), 2011
  • Eerste prijs op de belfius classics wedstrijd @klavecimbel, Brussel (B), 2011
  • Eerste prijs en publieksprijs, klavecimbel wedstrijd, Mechelen (Categorie B, 16+), 2011
  • Eerste prijs and prize of the public, klavecimbel wedstrijd, Mechelen (Categorie A, tot 15 jaar), 2009
  • Tweede prijs en prijs van de de prijs van de schepen van cultuur, ‘Jonge solisten aan zee’, Oostende, Categorie solo-instrumenten middelbare graad @traverso, 2008

3. Cd-Opnames

Zie discografie

4. Concerten (selectie)

2018

  • La Chapelle Harmonique / Valentin Tournet, JS Bach Johannespassion @traverso, 1/6 Festival d’Auvers-sur-Oise  (FR)
  • Musica Gloria / Beniamino Paganini, fluitsonates @traverso, 26/4 Brugge (B)
  • Les Tambourins, kamermuziek @klavecimbel & traverso, 12/4 Leiden (NL), 30/4 Leezen (D), 3/5 Wassenaer (NL) & 9/5 Den Haag (NL)
  • Musica Gloria / Beniamino Paganini, van Bach tot Mozart @klavecimbel & traverso, 19/4 Oekene (B), 20/4 Grimbergen (B), 21/4/ Knokke-Heist (B) & 22/4 Brugge (B)
  • Collegium de Dunis / Ignace Thevelein, JS Bach: Matthäuspassion @traverso, 24/3 Brugge (B)
  • Kortrijks Vocaal Ensemble / Wim Verdonck, JS Bach: Matthäuspassion @orgel, 18/3 Oudenaarde (B) & 25/3 Kortrijk (B)
  • Scherzi Musicali / Nicolas Achten, Fiocco: Motetten @traverso, 6/3 Dinant (B)
  • Musica Gloria / Beniamino Paganini, Purcell, Händel & Bach: vocale & instrumentale muziek @klavecimbel, orgel, blokfluit & traverso, 23/2 Afsnee (B), 24/2 Oekene (B), 25/2 Kortrijk (B), 2/3 Brugge (B) & 3/3 Leuven (B)
  • Scherzi Musicali / Nicolas Achten, Fiocco: Motetten @klavecimbel, orgel & traverso, 11/2 Monty (B)
  • Das Neue Mannheimer Orchester / Anders Muskens & Beniamino Paganini, Mozart, Mannheim & the London Bach @klavecimbel, 27/1 Den Haag (NL)

2017

  • Collegium de Dunis / Ignace Thevelein, Bach: Weihnachtsoratorium @traverso, 28/12 Brugge (B)
  • Le Concert du Trianon / Sebastian de Leeuw,  Barokke psalmen – Vivaldi & Lotti @orgel, Utrecht (NL)
  • Concert Royal Köln, Kerstconcert – Vivaldi: La notte, Dömming concerto & cantate, … @traverso & blokfluit, 20/12 Schloss Rheda (D)
  • Concert Royal Köln, Kerstconcert – Bach: Brandenburgs concert 2, Vivaldi: La notte, … @traverso & blokfluit, 10/12 Bad-Säckingen (D) & 21&22/12 Schloss Dyck (D)
  • Das Neue Mannheimer Orchester / Anders Muskens & Beniamino Paganini, Galante Masters @traverso & klavecimbel, 26/11 Den Haag (NL)
  • Concert Royal Köln, JS Bach: Mathäuspassion @traverso, 11/11 Lingen & 12/11 Meppen (D)
  • Ad Parnassum / Anthony Zielhorst, Bach: Jesu, meine Freude & Actus Tragicus @organ, 5/11 Tilburg (NL)
  • Musica Gloria / Beniamino Paganini, Bach: concerti, suite, kwintet & sonate @traverso, 28/10 Kortrijk (B) & 29/10 Bekegem (B)
  • Les Tambourins, Marais & Rameau @klavecimbel, 27/7 Totana (ES), 29/7 Aledo (ES), 7/8 Fringe Mafestival Brugge (B), 1/9 Fringe Oude Muziek Festival Utrecht (NL)
  • Musica Gloria / Beniamino Paganini, Bach, Händel & Platti, fluit sonates @traverso, 18/6 Kortrijk (B)
  • Cydonia Barocca festival / Florian Heyrick, Cantate Graupner @traverso, 5/6 Gent (B)
  • Musica Gloria / Beniamino Paganini, Telemann, Händel & Vivaldi: concerti, sonates & aria @traverso, 20/5 Knokke (B) & 21/5 Kortrijk
  • Albero Magistrale / Nele Vertommen, Bach: klavecimbel concerto & cantate & Molter: hobo concerto @klavecimbel, 28/4 Schaffen (B), 29/4 Oekene (B) & 6/5 Lier
  • La Chapelle Harmonique / Valentin Tournet, JS Bach Johannespassion @traverso & klavecimbel, 31/3 & 1/4 Chapelle Royale Versailles (FR)
  • Scherzi Musicali / Nicolas Achten, Il Pianto d’Orfeo @klavecimbel & orgel, 12/3 Liège (B)
  • Musica Gloria / Beniamino Paganini, Bach: concerti, suite, kwintet & sonate @traverso, 24/2 Oekene (B) & 26/2 Brugge (B)
  • Das Neue Mannheimer Orchester / Anders Muskens & Beniamino Paganini, Mozart, Kraus & Gretry: symfonieën, concerti & aria’s @traverso & klavecimbel, 18/2 Den Haag (NL)

2016

  • Ensemble Mons Leonum / Sebastian de Leeuw, Charpentier & Caresana Motetten & Kerstliederen @klavecimbel & traverso, 24/12 Utrecht (NL)
  • Concerto Lübeck & Bachchor Neumünster / Karsten Lüdtke, JS Bach: Weinachtsoratorium @traverso, 11/12 Neumünster (D)
  • Ars Mirabilis, JS Bach: 2e orkestsuite & Schickhardt: fluit concerto @traverso, 25/11 Dilbeek (B)
  • Scherzi Musicali / Nicolas Achten, Fiocco: Motetten @klavecimbel, orgel & traverso, 21/11 Flawinne (B)
  • Traverso, hobo, viool & continuo, Telemann, Heinichen & Janitsch: trios & quartets @traverso, 20/11 Kortrijk (B)
  • Ars Mirabilis, JS Bach: 2e orkestsuite @traverso, 30/8 Fringe Oude muziek festival Utrecht (NL)
  • The Musical Garden, Piano trio’s van Haydn & Beethoven @traverso, 29/8 Fringe Oude Muziek festival Utrecht (NL)
  • Musica Gloria / Beniamino Paganini, Perles baroques (JS & CPE Bach, Blavet, Händel & Vivaldi) @traverso, 21/8 Frandeux (B) & 24/9 Avioth (FR)
  • Orchestre baroque du conservatoire / Guy Van Waas, “The Regenship’s” (Mozart & De Croes) @traverso, 29/6 Festival Musiq’3 Brussel (B)
  • Il Gardellino / Marcel Ponseele & Jan De Winne, Con Molti strumenti @traverso, 17/6 Etikhove (B) & 18/6 Turnhout (B)
  • Recital, La musique pour clavecin au temps de Moliere @klavecimbel, 25/4 Brussel (B):
  • Musica Gloria / Beniamino Paganini, Bach: concerti, suite, kwintet & sonate @traverso, 22/4 Afsnee (B) & 23/4 Knokke-Heist (B)
  • Concert Royal Köln, JS Bach: Mathäuspassion @traverso, 13/3 Aachen (D)
  • Il fondamento & Conservatories of Brussels, Gent & Amsterdam / Paul Dombrecht, Vier heuvels. Opera @traverso, 21/2 Amsterdam (NL), 27/2 Gent (B) & 28/2 Brussel (B)

2015

  • The Musical Garden, Pianotrio van Haydn @traverso, 15/12 Brussel (B)
  • Ars Mirabilis, Dresden in the Augustan Era @traverso, 8/11 Brussel (B)
  • Bach for a break, JS Bach: Engelse suite 6 @klavecimbel, 23/10 Bozar Brussel (B)
  • Da Assaporare, Trio sonates and Bach aria’s @traverso, 10/10 Oekene (B), 11/10 Kortrijk (B) & 24/10 Leuven (B)
  • Motus Animae / Marrie Mooij, Le Grand Tour @traverso & klavecimbel, 3/10 Middelburg (NL)
  • The Musical Garden, A sentimental journey met piano trio @traverso, 6/9 Fringe Oude muziek festival Utrecht (NL)
  • Kortrijks Vocaal ensemble / Wim Verdonck, JS Bach: Magnificat in D & Missa in a & Händel solo sonate in G @traverso, 23/5 Oekene (B) & 24/5 Kortrijk (B)
  • Scaldius Consortium, JS Bach, Matthäus-Passion @traverso, 27/3 Zierikzee (NL)
  • Ars Mirabilis, JS Bach: 2nd orchestral suite @traverso, 22/2 Brussel (B)
  • The Musical Garden, Pianotrio’s van Haydn & Pleyel @traverso,
  • Concertos pour clavecin, JS Bach: Concerto for klavecimbel in g @klavecimbel, 3/2 Brussel (Parlement Bruxellois

 2014

  • Arti Vocali / Dirk De Nef, Haydn, Die Schöpfung @traverso, 22&23/11 Antwerpen (B)
  • Musica Gloria / Beniamino Paganini, A musical journey from the French baroque to CPE Bach @traverso, klavecimbel & orgel, 14/11 Oekene (B)
  • “Meester op het Podium” / Michail Bezverkny, Orgelintro @orgel, 1/10 Afsnee (B):
  • Lunchconcert, Rameau, Pièces de clavecin en concerts @traverso, 22/9 Brussel (B):
  • Zeeuws-Vlaams Kamerkoor / Marcel van Westen, BWV 117 @traverso, 7/9 Ijzendijke (NL)
  • Musica Gloria / Beniamino Paganini, Vivaldi & Telemann: Concerti & Quartets @traverso, 2/8 Fringe MAfestival Brugge (B), 11/8 Frandeux (B) & 7/9 Fringe Oude Muziek Festival Utrecht (NL)
  • Nocturne, Recital, CPE Bach, Platti & Veracinitraverso, 9/7 Cathedral Brugge (B)
  • Kortrijks Vocaal ensemble / Wim Verdonck, BWV 172, 59, 170 & 34 @traverso, 7/6 Oekene (B) & 8/6 Kortrijk (B)
  • Scaldius Consortium, JS Bach, Matthäus-Passion @traverso, 11/4 Bergen op Zoom (NL) & 12/4 Zierikzee (NL)
  • The Musical Garden, Haydn trio @traverso, 5/4 Brussel (B)
  • Veertig dagen om te slagen, BWV 18, 115, 525, 1038 & TWV 40:3 @traverso, 9/3 Kortrijk (B)
  • Zurbarán’s musical evenings / Frédérick Haas, Ortiz, Cabezón & Valente @klavecimbel, 13/2 Brussel Bozar (B)
  • Laureate concert / Gunter Carlier, Brandenburg concerto 5 @klavecimbel, 9/2 Stadschouwburg Brugge (B)

2013

  • HMR / Marcel van Westen, JS Bach Weinachtsoratorium (excerpts) @traverso, 28/12 Bergen op Zoom (NL)
  • (ver)wachten – uitzien naar heil, BWV 527, 82a (Ich habe genug), TWV 40:7 @traverso, 1/12 Kortrijk (B) & Oekene (B):
  • Apotheosis ensemble / Korneel Bernolet, Haydn, Die Schöpfung @traverso, 21/11 Brugge (B) & 14/12 Leuven (B)
  • hoog wordt laag en omgekeerd, BWV 1013 (partita), 169, Blavet, Händel (trio sonate) @traverso, 27/10 Kortrijk (B) & Oekene (B)
  • Nocturne, Recital, solo works van JS Bach & Telemann @traverso, 28/8 Cathedral Brugge (B)
  • Orchestre baroque du conservatoire / Frédérick Haas, Rameau, amours et tempêtes, passions et tendresses @traverso, 29/6 Festival Musiq’3 Brussel (B)
  • Zeeuws-Vlaams Kamerkoor / Marcel van Westen, BWV 117 @traverso, 5/5 Sluiskil (NL)
  • Concerto pour 3 clavecins @klavecimbel, 19/4 Festival des Courants d’Airs Brussel (B)
  • Recital, social-cultural counsel of Brugge, Solo works van JS Bach & Telemann @traverso, 22/3 Brugge (B)
  • Flanders operastudio & ensemble baroque CRB / Nicolas Achten, Charpentier, Actéon @orgel, 24/2 Gent (B) & 10/3 Antwerpen (B)

 2012

  • Orkest hup KCB & Brussels Chamber Choir / Paul Dombrecht, Kerst met Johann Sebastian Bach, Magnificat @traverso, 11/12 Brussel (B)
  • Musica Gloria / Beniamino Paganini, Sonates van Hotteterre, Händel, Leclair, Platti & J.S. Bach @traverso, 30/9 Brugge (B)
  • Nocturne, Recital, solo fantasias van Telemann @traverso, 8/8 Cathedral Brugge (B)
  • Orchestre baroque du conservatoire / Mira Glodeanu, Masques, Batailles, Chaconnes et Sérénades @klavecimbel continuo, 30/6 Festival Musiq’3 Brussel (B)
  • Musica Gloria / Beniamino Paganini, Seminar van M. Messing, Mozart, Die Zauberflöte (arrangements of excerpts) & fluit quartets @traverso, 24/3 Rosmalen (NL) & 31/3 Aalter (B)
  • Promenaderecital door laureaten of the Belfius Classics Competition, BWV 826 (Partita in c) @klavecimbel & Hotteterre, Händel @traverso (continuo Nicolas Achten), 10/3 Brussel (B)
  • Laureate concert / Wilfried Deroo, Telemann, TWV 52:e1 @traverso, 5/2 Brugge (B)

2011

  • Bachcantates, intro, programma dexia classics @traverso, 30/10 Kortrijk (B)
  • Concert musique classique laureats dexia classics, Byrd, Rameau, Couperin & Duphly @klavecimbel solo, 16/10 Ath (B)
  • Muziektheater Transparant / Nicolas Achten, John Blow, Venus and Adonis @klavecimbel, orgel & blokfluit, 27&28/8 Antwerpen (B)
  • Orgel recital, Orgelbespeling Kapel van het Sint-Janshospitaal @orgel, 14/8 Damme (B)
  • Concerts de fin de stage de Namur, Blow, Couperin, Händel, Naudot, Purcell & Rameau @traverso & klavecimbel, 9/7 Namur (B)
  • Modern Barock Ensemble, Eerste paviljoenfeest bij de Notelaer (accompaniment of contredances) @klavecimbel, 12/6 Hingene (B)
  • Ad hoc instrumentaal en vocaal ensemble / Wim Verdonck, BWV 146 @traverso, 22/5 Kortrijk (B)

2010   

  • “Jesu, der du meine Seele” BWV 78 @traverso, 30/10 Kortrijk (B)
  • Muziektheater Transparant / Nicolas Achten, Monteverdi , L’ Orfeo @klavecimbel & orgel, 21&22/8 Antwerpen (B) & 19/9 Concertgebouw Brugge (B)
  • Concerts de fin de stage de Namur, JS Bach, Händel, Purcell & Telemann @traverso & klavecimbel, 17/7 Namur (B)

2009

  • Musica Gloria (koor and ensemble) / Beniamino Paganini, Muzikale omlijsting van de Kerstmis @klavecimbel & orgel, 24/12 Knokke (B):
  • Musica Gloria (koor and ensemble) / Beniamino Paganini, Kerstconcert in barokstijl @traverso, klavecimbel, orgel & blokfluit, 21/12 Brugge (B):
  • Muziektheater Transparant / Nicolas Achten, Solitude (theater music van Purcell) @klavecimbel, 19/7 & 7/11 Stadsschouwburg Utrecht (NL) & 29&30/8 deSingel, Antwerpen (B)
  • Bladelin-ensemble / Patrick Beuckels, Vlaamse polyfonie uit de 16e eeuw @renaissance fluit, 22/3 Brugge (B)

2008

  • Musica Gloria (koor and ensemble) / Beniamino Paganini, Kerstconcert in barokstijl @traverso, klavecimbel, orgel & blokfluit, 21/12 Moere, Gistel (B) & 22/12 Brugge (B)
  • Bladelin-ensemble / Patrick Beuckels, Scarlatti, Stabat Mater als sopraan, 25/10 Koorfestival Brugge (B)
  • Diksmuids orgelconcert / Jan Vermeire, orgelintro @orgel, 24/5 Moere, Gistel (B)

2007

  • Musica Gloria (koor and ensemble) / Beniamino Paganini, Kerstconcert in barokstijl @traverso, klavecimbel, orgel & blokfluit, 22/12 Brugge (B)

2006

  • Musica Gloria (koor and ensemble) / Beniamino Paganini, Kerstconcert in barokstijl @traverso, klavecimbel, orgel & blokfluit, 23/12 Brugge (B)

5. Lesgeven

  • sinds 2014 privé lessen aan medestudenten
  • 2015-2017 klavecimbel leraar en begeleider aan de Academie van Veurne (B)